Mamos pienas – linksmai! Panaudojimas medicinoje, kosmetikoje, kulinarijoje

Mamos pienas – medicinoje, kosmetikoje ir kulinarijoje

Mamos pienas – linksmai! Panaudojimas medicinoje, kosmetikoje, kulinarijoje

4.8 (95%) 4


Daugelio šalių kultūrose rasite neįtikėtinų mamos pieno panaudojimo tradicijų – nuo įmaišymo į statybinį skiedinį namo statybai (Turkija) iki vyro „pririšimo“ prie moters apeigų (Rusija, Lietuva). Ar kas nors pasikeitė nuo senųjų laikų? Sudarėme mamos pieno panaudojimo būdų sąrašą. Kai kurie jau patvirtinti medicininiais tyrimais, kiti remiasi mamų, močiučių patirtimi. Pažiūrėkim į šiuolaikinius mamos pieno panaudojimo būdus (kai kurie privers nusišypsoti) :mamos-pienas

  1. Vystyklinio bėrimo naikinimas: mamos pienas gali padėti išgydyti vystyklų sukeltą bėrimą. Paprasčiausiai užtepkite šiek tiek mamos pieno, leiskite nudžiūti.
  2. Iššutimas: jei jūsų mažylis yra linkęs į iššutimą, tuomet naudokite mamos pieną kiekvieną dieną užtepdama jautriose vietose ir taip užkirsite kelią iššutimui.
  3. Kūdikio spuogeliams ir egzemai naikinti: norint išnaikinti veido spuogelius, reikia švelniai įmasažuoti mamos pieną į veido odelę.
  4. Pleiskanų luobelei gydyti: tradicinė mamų išmintis byloja, jog įmasažuodami mamos pieną į kūdikio galvytės odą, panaikinsite pleiskanų luobelę.
  5. Aukokite: jei turite užsilikusio pieno, apsvarstykite dovanojimo galimybę, galbūt draugei arba pažįstamui, ar tiesiog į pieno banką (Lietuvoje nėra).
  6. Nuskausminamieji: endorfinai esantys mamos piene palengvina skausmą, todėl jūsų mažyliui užsigavus rekomenduojama pamaitinti skausmo pašalinimui.
  7. Ausų uždegimas: dr.Mercola pataria kūdikių ausų uždegimą gydyti įlašinus keletą lašų mamos pieno kas kelias valandas.
  8. Vaikystės ligos: dėl antikūnų esančių mamos piene, galima apsisaugoti nuo įvairių ligų: ausų infekcijos, viršutinių ir apatinių kvėpavimo negalavimai, alergijos, žarnyno sutrikimai, peršalimo, virusai, Stafilokokas ūminis ir E. coli infekcijos, diabetas, nepilnamečių reumatoidiniu artritu, daugelis vėžinių susirgimų vaikystėje, meningitas, pneumonija, šlapimo takų infekcijos, salmonelių, staigios kūdikių mirties sindromas (SKMS), astmos ir t.t.
  9. Vėjaraupiai: sumažina niežulį ir užgydo žaizdeles.
  10. Nuodingų augalų pažeista oda: pažeistose vietose pridėkite vatos servetėlę išmirkytą mamos piene.
  11. Užstokite kelią suaugusiųjų ligoms: tyrimai parodė kad maitinimas krūtimi gali užkirsi kelią įvairioms suaugusiųjų ligoms, pvz Krono liga, opinis kolitas, limfomos, insulino priklausomu cukriniu diabetu, krūties ir kiaušidžių vėžys, osteoporozė, išsėtinė sklerozė ir pan.
  12. Maitinančios mamos apsauga nuo ligų: žindančios mamos sumažina riziką susirgti krūties, gimdos gleivinės ir kiaušidžių vėžiu, apsaugo motinas nuo mažakraujystės, ir gali stabilizuoti endometriozę.
  13. Įpjovimai ir įbrėžimai: mamos pienas yra natūralus antiseptikas ir gali pagelbėti užgydant įpjovimus ir įbrėžimus. Makrofagai, esantys mamos piene, naikina mikrobus.
  14. Vabzdžių įgėlimai ir įkandimai: mamos pienas sumažiną įkandimų ir įgėlimų sukeltą niežulį ir skatina gijimą.
  15. Užteršti akių latakai: mamos pienas gali būti naudojamas kaip vaistas, gydantis akių infekcijas ir išvalantis latakus. Moksliniai tyrimai įrodė, jog tokie senoviniai gydymo būdai turi realų pagrindą.
  16. Akies junginės uždegimas: tyrimai, įrodantys mamos pieno nauda gydant junginės uždegimą nebuvo atlikti, tačiau daugelis mamų yra išbandžiusios ir laimingai išsigydžiusios akies junginės uždegimą.
  17. Migdomieji vaikui: mamos piene esantys nukleotidai padeda vaikams užmigti.
  18. Raminamieji mamai: hormonas oksitocinas, išsiskiriantis žindymo metu ramina mamas, saugo nuo depresijos.
  19. Nosies užgulimas vaikams: mamos pieno antimikrobinės savybes gali pagelbėti atkimšti užgulusią mažylio nosį. Įlašinama po kelis lašelius į kiekvieną nosies šnervę.
  20. Nosies užgulimas suaugusiems: suaugusiems patariama įpilti mamos pieną į nosies valymui skirta arbatinuką ir praplauti skysčiu nosies kanalus.
  21. Gerklės skausmas: skalaukite gerklę su mamos pienu. Švelni mamos pieno sudėtis ir antiseptinės savybės padės ir palengvins skaudančios gerklės simptomus.
  22. Peršalimas, gripas vaikui: mamos pienas stimuliuoja imuninę sistemą sezoninių susirgimų metu.
  23. Gydykite skaudančius krūtų spenelius: tyrimai įrodė, jog mamos pienas pagreitina žaizdotų spenelių gijimo procesą.
  24. Gydo vėžį: mamos pienas naikina vėžio ląsteles.
  25. Kūdikių kosulys: mamos pienas padės išgydyti kūdikių kosulį.
  26. Kontraceptikas: pirmąjį pusmetį po gimdymo, išimtinai žindančios mamos neserga mėnesinėmis (Laktacinė amenorėja), todėl pastojimo galimybė labai menka.
  27. Vaikų karščiavimas: mamos piene esantys antikūnai padeda vaikui kovoti su karščiavimu, dažnas žindymas užtikrina skysčių pakankamumą, kuris būtinas kūno vėsinimui.
  28. Šalčio opų ir karščio pūslelių gydymas: mamos pieno kompresas ant opos ar pūslelės paskatina gijimo procesą.
  29. Nudegimai: mėlynių ir mamos pieno mikstūra gydo nudegimus.
  30. Užkrėstos žaizdos: mamos piene esantys antiseptikai padeda valant užkrėstas žaizdas.
  31. Suaugusių imuninei sistemai stiprinti: geriant mamos pieną, jame esantys antikūnai, stiprina sergančio žmogaus imuninę sistemą.
  32. Odos bėrimai ir kontaktinis dermatitas: mamos piene esančios antibakterinės ir antiseptinės savybės gali slopinti skausmą ir niežulį sukeltą įvairių bėrimų.
  33. Saulės nudegimai: užtepkite mamos pieną ant saulės nudegintų vietų skausmui pašalinti ir gijimui skatinti.
  34. Žaizdų išvalymas: jei esate gamtoje ir užsigavote, panaudokite pieną žaizdos valymui.
  35. Karpos: uždėkite mamos piene išmirkytą vatą ant karpos du kartus per dieną, tęskite tai keletą dienų kol karpa išdžius.
  36. Spuogų valymui: mamos pieno ir kokoso aliejaus mišinį naudokite spuogams valyti. Tinka paaugliams ir suaugusiems.
  37. Kontaktinių lęšių valymas: jei užsiteršė jūsų lęšiai bet neturite specialios priemonės šalia, galite naudoti mamos pieną lęšiams nuvalyti.
  38. Muilas: dėl mamos pieno sudėtyje esančių medžiagų ir vitaminų, pienas vertinamas kaip viena geriausių sudedamųjų dalių muilui. Šioje parduotuvėje galite įsigyti vieną iš mamos pieno muilų.
  39. Makiažo valymas: naudokite pieną makiažui nuvalyti ir sušvelninti odai.
  40. Paraudusios ar patinusios akys: jei pritrūkote agurko paraudimui ar patinimui akyse nuslopinti, panaudokite vatos servetėlę suvilgytą šaltu mamos pienu.
  41. Suskilinėjusių lupų drėkinimas: jei nebeturite vazelino užtepkite mamos pieną skilinėjimui gydyti.
  42. Dezodorantas: viena forumo dalyvių pasakoja naudojanti pieną kaip dezodorantą pažastims.
  43. Losjonas: viena apsiskaičiusi mama išleido straipsnį kuriame nurodo receptą losjonui iš mamos pieno, medaus ir grūdų pagaminimui.
  44. Ledai: daugelis vaikų sako, kad mamos pieno skonis primena ištirpusius ledus, tad ledų gamyba iš mamos pieno atrodo visai logiška J.
  45. Keksiukai: pasirodo galima keksiukus iš mamos pieno.
  46. Ledinukai: galite tiesiog užšaldyti pieną arba sumaišyti su kitais įvairiais ingredientais.
  47. Maitinimas tinkleliu: užšaldykite pieną, vėliau kubelius sudėkite į tinklelio pagrindo maitinimo sistemėlę ir duokite mažyliams su augančiais dantimis.
  48. Kūdikio maistelis: jei pati gaminate šviežius natūralius mišinukus įpilkite šiek tiek mamos pieno.
  49. Sūris: Daniel Angere siūlo išbandyti mamos pieno sūrį.
  50. Kavos balinimas: Tai pienas. Tai saldu. Saldintas pienas jūsų kavai :)
  51. Jogurtas: mažylių receptas mamos pieno jogurtui gaminti.
  52. Sviestas: Sviestas gaminasi iš pieno, kas čia unikalaus J ?
  53. Šerbetas: originalus būdas mažylio karščiavimui ar skaudančiai gerklei nuraminti.
  54. Duona: pasigaminkite namie keptos duonos su mamos pienu.
  55. Sriuba: mamos gali pakeisti karvės pieną į mamos pieną gaminant pieniškas, pertrintas, kremines sriubas.
  56. Kulinariniai šedevrai iš mamos pieno: Vidutinis mamos pieno riebumas panašus į karvės pieno riebumą. Taigi, mamos pienu galima pakeisti karvės pieną visuose receptuose, tik cukraus reikės mažiau ;-)
  57. Karoliai: pieną galima paversti į plastmasę primenantį kietą turinį. Hollyday Designs pagamino gražius karolius ir pavadino „pieno karoliai“.
  58. Lubrikantas: naudokite kaip lubrikantą sekso metu.

Senovėje, mamos pienas buvo naudojamas ne tik gydymo tikslais bet ir burtuose, ritualuose, apeigose. Panašu, kad tapome labiau praktiški. Gal ir jūs turite mėgstamiausią mamos pieno panaudojimo alternatyvą? Parašykite ;-)

 

Dovanų kuponas

Užsisakyk naujienas apie vaikų auginimą

Parašykite komentarą

Mamos pienas – linksmai! Panaudojimas medicinoje, kosmetikoje, kulinarijoje
4.8 (95%) 4

Miela Brigita, dėkoju už komentarą. Neabejokite, Jūsų pienas padeda vaikui stiprinti imunitetą, įveikti atopinį dermatitą ir nosies užgulimą. Pastarieji nuolat kartojasi vaikams, kurių aplinkoje daug įkvepiamų alergenų: kačių, dulkinių erkučių kilimuose, užuolaidose, vazoninės gėlės ir pan. Todėl rekomenduočiau pasitarti su šeimos gydytoja. Linkiu sėkmingo žindymo ir džiaugtis motinyste! Mama Rasa
Nepykite, bet didzioji saraso dalis neatitinka realiju. Esu maitinanti mama. Deja jau 4,5menesio sergam su kudikiu, kuris yra maitinamas pienu. Ir jokio imuniteto saugojimo, ir atopinis dermatitas, ir nosis uzgulta irsergam. Maitinu, nes noriu maitinti, bet gal galite kita karta rasydami sraipsnius tiesiog arba prierasa su faktais arba zodi "galbut pavyks jums...."Kudikio pienas vertingas, bet gal nereiketu tiesiog is jo kurti istoriju.aciu
Tikrai gydo karpas, pati tuo įsitikinau nežinodama. Keli lašai vis užtikšdavo ant karpos, kol ji galiausiai dingo. Tada pabandžiau ant kitos karpos ir ji pranyko. Db bijau, kad kai baigsis pienas bus lb gaila nes tai antras stebuklas kiekvienos motinos kune
Naudoju tiesiog kaip naktine kauke veidui :)
Kokie stebuklai motinos piene!